نسخه آزمایشی
مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی ایلام > اخبار مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ایلام > اخبار آموزشی > آغاز نخستین مرحله اردوهای بازدیدی «ایران مرز پر گهر» مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ایلام
۱۴۰ بازدید

اولین مرحله اردوهای بازدیدی «ایران مرز پر گهر» مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ایلام آغاز شد.
در نخستین مرحله تعدادی از دانشجویان این مرکز از کارخانه تولیدی شرکت «پویانخ» ایلام بازدید و از نزدیک با نحوه تولید نخ صنعتی آشنا شدند.
در این اردو دانشجویان با نحوه فعالیت کارخانه، نحوه انعطاف مدیریتی کارخانه در شرایط اقتصادی کنونی، نحوه بازاریابی و … آشنا شدند.
شرکت پویا نخ در دی ماه ۱۳۷۹ کلنگ زنی شد و در سال ۱۳۸۸ شروع به تولید کرد.
محصولات این شرکت جز ۵ برند برتر کشور بوده و بازار هدف آن خارج از کشور است اما با توجه به وضعیت کنونی اقتصاد کشور و لزوم توجه به رونق تولید داخلی؛ اولویت شرکت پویا نخ تامین مواد اولیه کارخانجات داخلی است.
در ابتدا دستگاه‌های ایرلندی مورد استفاده قرار گرفت ولی با توجه به تغییر سیاست‌ها، از فناوری دستگاه‌های چینی و خط تولید جدید با تکنولوژی بارمگ آلمان (۳ خط تولید) استفاده می‌شود.
ماده اولیه مورد استفاده شرکت را گرانول pet نساجی محصول مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان که در فرایند تولید و با گرمای بین ۲۸۰ تا ۲۸۵ درجه سانتی گراد، وارد رشته ساز شده و سپس وارد فاز جامد می گردد و در طبقات پیچش نخ محصولات مختلف نخ پلی استر کشیده و نیمه کشیده در تعداد رشته های مختلف تولید می گردد.
شرکت پویا نخ ایلام به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای صنعتی فعال در زمینه تولید نخ پلی استر (نیمه کشیده و کشیده شده) در شهرک صنعتی ایلام به صورت سه نوبته در حال فعالیت است.
این شرکت از سال ۱۳۸۸ پروانه بهره برداری دریافت کرده و سالانه ۲۶ هزار تن نخ پلی استر نیمه کشیده و کشیده شده تولید می کند. نخ کشیده شده به عنوان ماده اولیه در کارخانه های بافندگی و نخ نیمه کشیده نیز به عنوان ماده اولیه در ریسندگی الیاف مصنوعی کاربرد داشته و نقش مهمی در جلوگیری از خروج ارز دارد. شرکت پویا نخ ایلام با داشتن ۲۰۰ کارگر به صورت مستقیم سهم مهمی در اشتغال زایی جوانان تحصیل کرده استان ایلام ایفا می‌کند.

ارسال دیدگاه
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

بالا