نسخه آزمایشی
مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی ایلام > اخبار مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ایلام > اخبار پژوهش > دومین استارتاپ صنایع دستی در ایلام با عنوان «هه‌بر» برگزار می‌شود
۱۱۹ بازدید

دومین استارتاپ صنایع دستی در ایلام با عنوان «هه‌بر» برگزار می‌شود

ایسنا/ایلام رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی ایلام از برگزاری دومین استارتاپ صنایع دستی با عنوان «هه‌بر» خبر داد. «شهریار رستمی » در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: این استارتاپ با همکاری واحد اشتغال جهاددانشگاهی استان با محورهای طراحی لباس‌های محلی و سنتی، نقاشی روی پارچه و صنایع دستی برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه این استارتاپ در نیمه‌ی دوم بهمن ماه و همزمان با ایام دهه‌ی مبارک فجر برگزار خواهد شد، تصریح کرد: اولین استارتاپ در این زمینه در سال گذشته برگزار شد و در آن سه ایده پذیرفته شد و یکی از ایده‌ها منتج به ثبت برند «المیرا» شد.

رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان ایلام گفت: این استارتاپ با حمایت دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان ایلام، دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ایلام، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان، اداره کل ورزش و جوانان استان، کمیته امداد امام خمینی (ره)استان ، شرکت شهرک‌های صنعتی استان، دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ، شرکت «تاراکیان» کلهر و تولیدی پوشاک «مردی» برگزار خواهد شد.

رستمی از صاحبان ایده و فعالان حوزه دوخت‌های سنتی و صنایع دستی برای شرکت در این استارتاپ دعوت و تصریح کرد: این استارتاپ به منظور حفظ سنت‌ها و آداب و رسوم محلی و آشنایی نسل جدید با لباس‌های بومی محلی، استارتاپ به این عنوان نامگذاری شده است.

وی تاکید کرد: به صاحبان ایده‌های برتر جوایز نفیسی اهدا خواهد شد و تیم‌های برتر در مرکز نوآوری صنایع دستی جهاددانشگاهی استقرار خواهند یافت و مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

«هه‌بر»سربند یا سرپوش سنتی زنان ایلامی است.

ارسال دیدگاه
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

بالا